Болгарський перець
(Capsicum annuum)
Болгарський перець, відомий також як солодкий перець або капія, є популярною овочевою культурою у багатьох кухнях світу. Болгарські перці мають товстостінні, соковиті плоди, які можуть бути різних кольорів - червоні, жовті, помаранчеві або зелені. Вони додають яскравий колір та характерний смак багатьом стравам і використовуються як свіжі, так і оброблені - мариновані, сушені або виготовлені пастою.

Є декілька видів болгарських перців з різними характеристиками смаку і використання. Червоні перці зазвичай мають солодкий і легкий смак, жовті перці - дещо більш насичений, а зелені перці мають свіжий, трохи гіркий смак.
Болгарські перці є не тільки смачним і декоративним елементом у кулінарії, але й мають велику харчову цінність. Вони багаті вітамінами, зокрема вітаміном С і вітаміном А, які сприяють зміцненню імунної системи і підтримці здоров'я шкіри. Крім того, болгарські перці містять антиоксиданти, які допомагають захищати клітини від пошкодження вільними радикалами і запобігають передчасному старінню.
Також они допомагають знижувати рівень холестеролу в крові, покращують травлення, зміцнюють зуби і кістки. Також вони містять речовину капсаїцин, яка може підвищити обмін речовин і допомогти знижувати вагу. Пікантність болгарських перців можна регулювати шляхом видалення насіння і білих стінок плода, які містять більшу кількість капсаїцину.

Цікавий факт: існує легенда, що болгарський перець був введений в Європу Колумбом, який вперше прибув на Карибські острови. Він помітив, що місцеві жителі вживають місцевий перець для збагачення смаку своїх страв. Колумб вирішив привезти перець з Карибських островів до Європи, де він став дуже популярним і поширеним овочем. Отже, болгарський перець, як вважають, отримав свою назву тоді, коли був ввезений в Європу, а не з Болгарії. Болгарським він називається тому, що болгарські купці торгували ним на територіях слов'янських країн.
Підходить до дієти майбутнього: