Куркума
(Curcuma aromatica)

Куркума – у середньовічній Європі індійський шафран. Дуже розповсюджена в країнах Сходу, а з початку нашої ери та до сьогодні продовжує набирати популярність і в європейських країнах. У XVI-XVII століттях у Західній Європі куркуму називали “terra merita”, що означає “гідна земля”. Тільки в середині XVIII століття вона набула свою нинішню назву – куркума.

Це багаторічні трави, стебла та корені яких використовуються для виготовлення ефірних олій та жовтих барвників. Саме з кореневища добувають відому на весь світ приправу.


Куркума має протизапальні та антиоксидантні властивості, покращує роботу мозку, знижує ризик серцево-судинних захворювань. Багато досліджень показали, що куркумін успішно гальмує виникнення та зростання новоутворень. Куркума може використовуватися у профілактиці хвороби Альцгеймера, допомагає при артриті та боротьбі з депресією, а також уповільнює процеси старіння в організмі.

Куркума містить у великій кількості цілющі антиоксиданти та вітаміни.
У ній величезна кількість вітаміну С, Е і К. Як відомо, вітамін К має виражену кровоспинну дію, будучи важливим вітаміном для серцево-судинної системи. Також, вітамін К – стимулятор утворення найважливішого антиоксиданту в тілі – глутатіону, який насамперед захищає імунну систему, активізуючи та контролюючи всі антиоксидантні процеси в організмі.
В наші бустери з куркумою та імбиром ми додаємо також чорний перець, оскільки куркумін погано всмоктується в кров, але пиперин, який міститься в чорному перці, допомагає його засвоєнню.

Цікавий факт: куркума дуже поширена в аюрведичних практиках. Вважається, що куркума дарує процвітання, оскільки наділяє енергією Божественної Матері. Ця рослина здатна очищати канали енергетичного тіла, тому адепти східної медицини рекомендують її вживання для очищення чакр.
Підходить до дієти майбутнього: