Насіння золотого льону
(Semen Linum Usitatissimum)
Золотий льон є однорічною рослиною з родини льонових . Золотий льон має дрібні сині квітки і вирощується в багатьох країнах світу як цінна культура для отримання льняної олії та насіння золотого льону, яке є джерелом багатьох корисних речовин для організму.

Насіння золотого льону також знаходить застосування в кулінарії. Воно може бути додано в салати, хліб, кекси, йогурт або приготування різних страв. Насіння золотого льону має легкий горіховий смак і хрустку текстуру, що робить його привабливим інгредієнтом для багатьох страв. Важливо відзначити, що насіння золотого льону слід споживати меленим або збитим, щоб забезпечити оптимальне засвоєння його поживних речовин організмом
Насіння золотого льону має високий вміст омега-3 жирних кислот, які є важливими для здоров'я серця та мозку. Омега-3 жирні кислоти мають протизапальні властивості та допомагають знижувати рівень холестеролу. Також насіння золотого льону є багатим джерелом дієтичних волокон, які покращують травлення та сприяють належному функціонуванню кишечнику.

Велика кількість золотого льону вирощується в Канаді. Цей країна є одним з найбільших світових виробників льняного насіння та льняної олії. Канада є лідером у вирощуванні якісного золотого льону і постачанні його продукції на світовий ринок.

Цікавий факт: його історія сягає понад 5 тисяч років назад. Льон вирощували в Давньому Єгипті та Хазарському каганаті, а також використовували у давніх грецьких та римських культурах. Індійські лікарі Аюрведи також використовували насіння золотого льону як ролсину з цілющими властивостями. Сучасні дослідження підтверджують ці спостереження та підтримують важливість насіння золотого льону для людської історії. Стародавні цивілізації цінували цю рослину за її цінність та різноманітність використання.
Підходить до дієти майбутнього: