М'ята
(Mentha viridis)

М’ята вже давно відома своїми заспокійливими властивостями. Але це далеко не все на що вона здатна! Листя м'яти мають судинорозширювальну дію, тому показані при гіпертонії та хронічних головних болях. Напої на основі м'яти благотворно впливають на роботу серця очищають судини та активізують роботу мозку – ідеальне рішення для тих, у кого присутнє щоденне розумове навантаження, особливо в поєднанні із їжовиком гребінчастим.

Головним компонентом м'яти є ментол, що міститься в ефірній олії рослини. Крім ефірної олії, до складу м'яти входять інші леткі масла-терпеноїди (лимонен, цинеол, дипентен), каротин, рутин, аскорбінова, урсолова, олеанолова кислоти та інші мікроелементи.
Чому ми додаємо її в наші бустери? Високий вміст вітаміну C у м'яті допомагає зміцнити імунітет і впоратися із хворобою. Вітамін А відповідає за нормальний розвиток, репродуктивну функцію, здоров'я шкіри та очей, підтримання імунітету. Вітамін В2 бере участь в окисно-відновних реакціях, сприяє підвищенню сприйнятливості до кольору зоровим аналізатором та темрявної адаптації.

Цікавий факт: назва рослини походить від імені богині давньогрецької міфології Мінти. Мінта, донька річкового бога Кокіта була німфою
у підземному царстві. Аїд покинув її, викравши Персефону, але Мінта не припиняла скаржитися і лаяти суперницю, за що й була розтоптана її матір’ю Деметрою. Згодом на цьому місці виросла садова м’ята. М'ята у Греції використовувалася у похоронних обрядах.
Підходить до дієти майбутнього: