Мускатний горіх
(Myristica fragnans)
Мускатний горіх відомий людству вже близько 5 тисячоліть. Мускат має неймовірний аромат, а тому швидко став популярним у торгівлі, хоча в Європі він набув поширення тільки на початку XVI століття. Історично це дерево вважали рослиною Афродіти, а її плоди – потужним афродизіаком. Він зміцнює нервову систему, пам'ять, лікує хвороби серця, а також застудних захворювань.

Серед найбільш функціональних мікроелементів виділяють елеміцин,
що тонізує організм, підвищує концентрацію уваги, покращує пам'ять і зір, позбавляє депресії, стресових станів і хронічної втоми. Також він допомагає знімати напругу, тривожність і дратівливість, покращує сон та настрій, повертає врівноважений стан, що особливо важливо після важкого дня.
Перш за все ми використовуємо мускатний горіх з турботою про людей, які щодня проходять крізь великі навантаження, розумові й фізичні. Мускатний горіх не відносять до суперфудів офіційно, хоча він давно вже мав посісти своє місце в цьому пантеоні. Як мінімум тому, що він благотворно впливає і на нервову систему і допомагає підтримувати фізичний тонус.

У мускатному горіху містяться волокна, які дозволяють довго не відчувати голод (студенти, ви тут?). Також у складі є марганець, що впливає на розщеплення жирів та непотрібного холестерину. До того ж спеція послаблює потяг до солодкого.

Цікавий факт: вічнозелене мускатне дерево велике і може досягати 20 метрів заввишки. Плід мускатного дерева за розмірами подібний до абрикосу. У середині плоду розташовується тверде ядро, з якого готується популярна спеція. Ця кісточка має малиново-червоне покриття. Саме її називають мускатним горіхом”.
Підходить до дієти майбутнього: