Насіння соняшника
(Semen Helianthus)
Соняшник - однорічна рослина, що славиться своїми великими яскравими квітами, які виходять на великих стеблах і добре ростуть у теплих кліматичних умовах.

Соняшник - це одна з небагатьох рослин, яка росте так, що стебло і квітка завжди обертаються у напрямку сонця. Цей процес називається "геліотропізм". Вранці квітка соняшника обертається на схід, щоб отримати найбільше сонячного світла. Протягом дня, коли сонце рухається, квітка слідує за ним у напрямку заходу. Ввечері, коли сонце заходить, квітка повертається на схід, щоб готуватись до наступного дня. Цей неймовірний механізм допомагає максимально використовувати сонячну енергію для забезпечення оптимального зростання рослини.
Насіння соняшника містять різноманітні корисні речовини, такі як білок, дієтичні волокна, вітаміни (зокрема вітаміни Е та В-групи), мінерали (магній, фосфор, селен) і антиоксиданти. Однак найважливішим компонентом насіння соняшника є олія, яка має високий вміст ненасичених жирних кислот, зокрема олеїнової та лінолевої кислот.

Цікавий факт: оняшник став символом миру та гармонії завдяки міжнародній ініціативі під назвою "Мирний соняшник" (англ. Peace Sunflower). Ця ініціатива була започаткована у 1986 році у Фінляндії з метою пропаганди миру, дружби та співробітництва між народами.
У рамках ініціативи "Мирний соняшник" була запропонована ідея висаджувати соняшники у вигляді символічних островів миру по всьому світу. Кожен, хто приєднався до ініціативи, міг стати часткою спільного зусилля по вирощуванню соняшників і пропаганді миру.
Цей символ миру став особливо популярним серед школярів, студентів, організацій та громадян, які відзначають Міжнародний день миру, 21 вересня. У цей день учасники ініціативи висаджують соняшники і влаштовують заходи, спрямовані на сприяння миру та об'єднанню людей.
Мета ініціативи "Мирний соняшник" - підкреслити важливість співпраці, толерантності та розуміння між націями, а також підтримати міжнародний мирний діалог. Цей символічний жест нагадує нам про потребу зміцнення миру та злагоди в світі і демонструє, як прості рослини можуть стати потужними символами любові, миру та єднання.
Підходить до дієти майбутнього: