Їжовик гребінчастий, або герицій (англ. Lion's Mane) – найкращий гриб для тих, хто працює і заробляє своїм розумом щодня. Головні вчені світу заявляють, що цей гриб відновлює функції мозкових клітин, а також може бути використаний для лікування хвороби Альцгеймера. Зокрема Пол Стамець та інші провідні вчені доводять, що їжовик відновлює функції мозкових клітин і зберігає нейрони пластичними. Цей гриб допомагає молодим людям активізувати гостроту мислення, а поважним – відновити функції мозку і запобігти склерозу.

Зовні їжовик схожий на левову гриву, тому його ще називають Lion’s Mane. Має солодкуватий смак з легким грибним ароматом. Гриб є абсолютно безпечним для організму і не має психоактивної дії, та водночас активно допомагає нейронам працювати. У свою чергу, східна медицина стверджує, що вживання їжовика гребінчастого сприяє живленню мозку та здоровій роботі нервової системи
У складі їжовика гребінчастого є речовини, що активізують синтез білка NGF: гериценони, бета-D-глюкани, похідні ціатану, провітамін D, еринацини. А такі речовини, як арабітинол, D-треітол і пальмітинова кислота мають антиоксидантний ефект.

Цікавий факт: в історії давнього Сходу їжовик вживали люди абсолютно різних професій. Наприклад, їжовик використовували буддійські монахи, які культивували його на деревині. Вони цінували цей гриб за його здатність покращувати концентрацію під час медитацій.
В свою чергу в Японії цей гриб вважався їжею самураїв. Вони вірили, що їжовик гребінчастий зміцнює розум, надає ясність думок та підтримує бойовий дух. З іншого боку у стародавньому Китаї його споживали вчені та філософи, які вірили, що гриб допомагає їм знаходити інсайти та мудрість під час навчання або написання філософських трактатів.
Також в азійському фольклорі їжовик інколи згадувався як один з компонентів еліксиру безсмертя, який шукали даоські мудреці.
Рекомендується вживати:

  • при підвищеному розумовому та фізичному навантаженні;
  • при ослабленому імунітеті та хронічній втомі;
  • при схильності до депресій та підвищеної тривожності;
  • при захворюваннях печінки та підшлункової залози;
  • при недугах дихальних органів.

Підходить до дієти майбутнього: