Їжовик гребінчастий, або герицій (англ. Lion's Mane) – найкращий гриб для тих, хто працює і заробляє своїм розумом щодня. Головні вчені світу заявляють, що цей гриб відновлює функції мозкових клітин, а також може бути використаний для лікування хвороби Альцгеймера. Зокрема Пол Стамець та інші провідні вчені доводять, що їжовик відновлює функції мозкових клітин і зберігає нейрони пластичними. Цей гриб допомагає молодим людям активізувати гостроту мислення, а поважним – відновити функції мозку і запобігти склерозу.

Зовні їжовик схожий на левову гриву, тому його ще називають Lion’s Mane. Має солодкуватий смак з легким грибним ароматом. Гриб є абсолютно безпечним для організму і не має психоактивної дії, та водночас активно допомагає нейронам працювати. У свою чергу, східна медицина стверджує, що вживання їжовика гребінчастого сприяє живленню мозку та здоровій роботі нервової системи
У складі їжовика гребінчастого є речовини, що активізують синтез білка NGF: гериценони, бета-D-глюкани, похідні ціатану, провітамін D, еринацини. А такі речовини, як арабітинол, D-треітол і пальмітинова кислота мають антиоксидантний ефект.

Цікавий факт: наприкінці 1990-х років у лабораторіях у Німеччині з Їжовика гребінчастого було виділено речовину еринацин Е – сполуку, що стимулює зростання нервових клітин. Отже, гриб має великий потенціал: вчені вважають, що в майбутньому він може допомогти в терапії багатьох захворювань ЦНС, які раніше вважалися невиліковними.
Рекомендується вживати:

  • при підвищеному розумовому та фізичному навантаженні;
  • при ослабленому імунітеті та хронічній втомі;
  • при схильності до депресій та підвищеної тривожності;
  • при захворюваннях печінки та підшлункової залози;
  • при недугах дихальних органів.
Підходить до дієти майбутнього: